Vítam Vás na stránke osteopat.sk

Súčasný život nás často núti ignorovať alebo potláčať varovné príznaky, ktorými nám dáva naše telo najavo, že niečo nie je v poriadku. Začíname sa cítiť horšie, pribúdajú problémy a ťažkosti súvisiace s pohybovým systémom, vnútornými orgánmi alebo so psychikou. Navštívime lekára alebo skúšame svoje problémy riešiť sami. Stav sa môže zlepšiť, častokrát sa však problémy alebo ťažkosti po čase vrátia späť.

Okrem klasickej medicíny existujú aj rôzne iné typy terapie: osteopatia, kraniosakrálna terapia, kraniosakrálna biodynamika, viscerálna terapia. Všetky tieto terapie sa v okolitom svete už dlho využívajú pri liečbe rôznych zdravotných potiaží a problémov. Využívajú znalosti fyziológie tela, dokážu podporiť samoregulačné mechanizmy tak, aby sa organizmus dostal do fyziologickej rovnováhy. Terapie využívajú jemné dotyky pomocou ktorých sa lokalizujú problémové miesta v tele a samotná terapia aktivuje samoozdravovacie procesy v tele, ktoré vedú k zlepšeniu zdravotného stavu. Detailnejšie vysvetlenie ponúka videorozhovor s lektormi Bhadrena-Tschumi-Gemin a Kavi-Gemin, ktorí vedú trojročný výcvik V Prahe:

Bhadrena Tschumi Gemin & Kavi Gemin, Kraniosakrální biodynamika

Ak máte nejaký zdravotný problém a chceli by ste na jeho vyriešenie skúsiť niečo iné, ponúkam Vám diagnostiku a ošetrenie pomocou týchto terapií. O jednotlivých terapiách sa dozviete viac v hlavnom menu.

V prípade problémov súvisiacich s pohybovým systémom, používam aj techniky, metodiky a postupy fyzioterapie. Fyzioterapia a osteopatia predstavujú ideálnu kombináciu pri liečbe ochorení pohybového systému, pričom fyzioterapia využíva všetky medicínske  znalosti a postupy tak, aby sa dosiahol čo najlepší funkčný stav organizmu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *