Kraniosakrálna biodynamika

Každý človek má v sebe sily, ktoré sú schopné regenerovať a opravovať naše telá. Tieto sily sa v osteopatií nazývajú “dychom života” a práve s týmito silami môžeme ich aj jednoducho nazvať zdravie pracuje kraniosakrálna biodynamika.

Kraniosakrálnu biodynamiku vystihuje pár citátov: zdravie, o ktorom hovoríme v osteopatii, je samotným základom nášho bytia. Nedá sa ho vylepšiť, ani nemôže byť nijak poškodené. Inými slovami, zdravie je v našom tele prístupne 24 hodín denne od okamžiku počatia až do smrti. A ani potom nezanikne, len “vysublimuje” James Jeaolus. Zdravie je prítomne v každom okamžiku, i v období choroby. Je to trvalo prítomný riadiaci princíp, ktorý neustále organizuje, usporadúva a obnovuje ľudské telo.

V biodynamickom prístupe je obsiahnutá hlboká úcta k vnútornej múdrosti ľudského tela. Počas ošetrenia sa terapeut naladí na zdroj (zdravie)  a podporuje jeho potenciu, ktorá sa v tele zosilňuje a tým môže uskutočniť to čo telo v danom okamžiku potrebuje vyriešiť.

Aby sme si to vedeli lepšie predstaviť o čo tu ide, je to podobné ako oceán, ktorý ma na hladine rôzne tvary vĺn, ktoré sa neustále menia v závislosti od vonkajších podmienok. Avšak dno oceánu je stabilné, tak isto je niečo v nás, čo je stále a stabilné. To dno predstavuje zdravie a dynamický prejav je príliv a odliv oceánu v pravidelných cykloch. Tak isto niečo podobné sa deje v ľudskom tele s tekutinami a s týmto pracuje biodynamika, ktorá podpori tzv. primárny dych života čím dôjde k ovplyvneniu aj tých vĺn na hladine.

Hlavnými zakladateľmi biodynamického konceptu boli Dr. William G. Sutherland, Dr. Anrew Still. Ak sa chcete dozvedieť viac, tak si pozrite videorozhovor s lektormi international institute for craniosacral balancing: Bhadrena-Tschumi-Gemin a Kavi-Gemin.

http://www.cestyksobe.cz/bhadrena-tschumi-gemin-kavi-gemin-kraniosakralni-biodynamika-ad2356/